Kde pořídit
Především začínajícím sběratelům (mezi něž se řadím i já sám) je určen následující malý seznam obchodů, kde lze pořídit alkoholové miniatury v méně obvyklém či nebývale velkém sortimentu. Všechny zde uvedené obchody mají prověřenou kvalitu. Znáte-li nějakou jinou prodejnu, o níž se domníváte, že by měla být uvedena v tomto seznamu, neváhejte mi napsat e-mail (adresa je uvedena v sekci Kontakt).

minibottles


Tvin (Exit 11, dálnice D1, Modletice 71) - velkoobchod s nápoji nedaleko Říčan u Prahy, v jehož areálu se nachází i maloobchodní prodejna. Vyběr miniatur je víc než uspokojivý a ceny velice výhodné. (Web)


Kratochvílovci (Týnská 15, Praha 1) - Vzorková prodejna velkoobchodu specializovaného na skotskou whisky, tequilu a rum. Sortiment miniatur je nevelký, leč poměrně zajímavý. (Web)


Trafika a obchod s nápoji v brněnské pasáži Typos (Běhounská 22, Brno) - nenápadně vyhlížející prodejna, kde lze občas narazit na miniatury, které se jinde těžko shánějí, včetně všelijakých již nevyráběných verzí. Jinak je ovšem výber spíše menší.


Celtic Nürnberg (Bulmannstrasse 24, Nürnberg, cca 10 min. pěší chůze od norimberského hlavního vlakového nádraží) - jeden z nejlepších obchodů s whisky v Německu (ne-li vůbec nejlepší). Výběr miniatur je zde ve srovnání s našimi poměry přímo obrovský, k dispozici je i široký sortiment nezávislých plnění. Ceny jsou priměřené. (Web)


Tara whisk(e)y shop München (Rindermarkt 16, München, cca 15-20 min. pěší chůze nebo 3-4 stanice metra od mnichovského hlavního vlakového nádraží) - další specializovaný obchod s whisky. Výběr miniatur je ve srovnání s norimberským Celticem podstatně menší, ovšem stále dostatečný. ( Web)